Jak bezboleśnie i skutecznie popełnić samobójstwo?

15 czerwca 2015 0 przez Aleksandra
Ciężko Ci. Co ja mówię, z pewnością „ciężko” to nie jest to określenie, które, nawet wzmocnione masą epitetów, odpowiada temu, co teraz czujesz. Pewnie jest beznadziejnie, wszystko się wali, masz masę problemów, z którymi uważasz, że nie potrafisz sobie poradzić. I jesteś sam, tak przeraźliwie, cholernie sam. Skończenie z tym wszystkim co złe i nierozwiązywalne, ze sobą, zakończenie życia, jest dla Ciebie w tej chwili jedynym sensownym rozwiązaniem.

Tyle że nie jest. Pewnie zaraz pomyślisz, że nie mam pojęcia, o czym piszę. Masz rację – nie wiem w jakiej jesteś sytuacji, co złego dzieje się w Twoim życiu, że myślisz o samobójstwie. Nie znam Cię, nie wiem, jak się czujesz. A mimo to mam do Ciebie prośbę – nie ze względu na siebie tylko na Ciebie. Tylko Ty się teraz liczysz, Ty jesteś ważny. Najważniejszy, więc pomyśl o tym, co dobrego Cię spotkało. Kiedykolwiek. Nie oszukuj, każdy ma jakieś dobre, miłe wspomnienia. A potem weź telefon i zadzwoń: 

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Tam mogą Ci pomóc. Nie jesteś sam, są ludzie, którzy chcą dla Ciebie dobrze, zależy im na Tobie. Chcą pomóc i jeśli im na to pozwolisz, to może im się uda. Musisz tylko chcieć. Ty. Dać sobie szansę chociaż ten jeden, ostatni raz. 
To jak? Zadzwonisz?