24 fakty na 24. urodziny

24 fakty na 24. urodziny

9 listopada 2016 0 przez Aleksandra

Od czasu do czasu wrzucam posty trochę bardziej osobiste i ten należy do tej grupy. W końcu jaka okazja jest lepsza do drobnej prywaty, jak nie urodziny? 😉

1. Jestem okularnikiem od czasów gimnazjum. Wcześniej miałam świetny wzrok, ale później szybko się popsuł.
2. Uwielbiam czerwoną szminkę i jest to właściwie jedyny kolor jakiego używam. Nie robię tego codziennie, nie mam dużej kolekcji, ale jeśli maluję usta, to albo nią, albo ochronnym masełkiem Nivei.
3. Jeszcze niedawno miałam okropny charakter pisma, ale zaczęłam się uczyć kaligrafii. Idealnie jeszcze nie jest, ale o wiele lepiej. Ludzie potrafią przeczytać moje odręczne notatki!
4. Kiedyś nie rozumiałam po co ludziom czytniki e-book. Teraz większość czytanych przeze mnie książek, to właśnie e-booki, a z czytnikiem rzadko się rozstaję.
5. Dawniej robiłam biżuterię z koralików (beading). Teraz brak mi czasu i chęci, by ją tworzyć, ale myślę, że kiedyś do tego wrócę.
6. Nie lubię nosić biżuterii, ale zważywszy na punkt wyżej mam jej sporo.
7. Jestem śpiochem i o ile mogę siedzieć do późna oglądając filmy, o tyle wiem, że rano podnieść się będzie ciężko, nawet jeśli wcześnie się położę.
8. Wiecznie mi zimno. Nawet latem potrafię wyciągnąć sweter.
9. Nie lubię prosić, niezależnie od tego, o co.
10. Nie rozpycham się na łóżku, ale zabieram kołdrę. Zawsze. Bo ciepła i miękka.
11. W kłótniach mam podejście typowej baby: domyśl się, o nic nie zawsze jest żartem…
12. A jeśli chodzi o żarty, to moje poczucie humoru jest sarkastyczne. Albo go nie ma, też się zdarza.
13. Zaczynając studiować filologię polską bałam się zajęć z interpretacji – w szkole mi nie wychodziło trafianie w klucz. Bardzo szybko przedmioty, na których interpretujemy, stały się moimi ulubionymi.
14. Jestem wybredna jeśli chodzi o jedzenie. Nie lubię wielu potraw, nie lubię eksperymentów, a jedzenie nie może tylko smakować – musi wyglądać.
15. Nie potrafię rysować i malować, ale chciałabym się kiedyś nauczyć.
16. Od dłuższego czasu nie marzę. Planuję, tworzę cele, działam. Nagle wszystko stało się realne.
17. Czasem brakuje mi pewności siebie, choć tak naprawdę mało kto to zauważa – staram się ukrywać wahanie i lęk.
18. Nie zrobiłam prawa jazdy i prawdopodobnie nigdy go nie zrobię. Prowadzenie samochodu mnie przeraża – wiem jak łatwo potrafię się wyłączyć i przestać zwracać uwagę na otoczenie.
19. Nie lubię sportu. Żadnej dziedziny, ani oglądać, ani, tym bardziej, uprawiać.
20. Z niezwykle przydatnych w życiu umiejętności: potrafię grać w szachy. Uczył mnie tata jak byłam jeszcze dzieckiem. W liceum nawet zajęłam 2 miejsce w turnieju.
21. Nie lubię literatury dotyczącej wojny.
22. Moje notatki zawsze są charakterystyczne – używam wielu kolorowych długopisów, a czasem, z nudów, zaczynam rysować kwiatki na marginesach. Zawsze takie same kwiatki.
23. Poprawność językowa jest dla mnie ważna, ale żadne ze mnie grammar nazi – czasami przeraża mnie dbałość o polszczyznę, którą niektórzy prezentują. Często jest aż przesadna.
24. Kolekcjonuję zakładki, ale koniec końców i tak używam tylko jednej.