[163] Trzeci grób na wprost

[163] Trzeci grób na wprost

12 sierpnia 2016 0 przez Aleksandra

Trochę zwlekałam z czytaniem trzeciego tomu o Charley Davidson, ponieważ jest on chwilowo ostatnim, a przyznam, że nie lubię czekać na kontynuacje serii. Niestety, skoro nawet nie słychać o premierze czwartego, to czas najwyższy było przeczytać Trzeci grób na wprost.

Zaginęła kolejna żona, którą Charley musi odnaleźć. Problemem jednak jest to, że nie ma pewności, czy żyje, więc detektyw musi porozmawiać z Rocketem. Pech chce, że w trakcie wizyty wpada w ręce gangsterów pilnujących swojego terenu. Jakby tego było mało wściekły Reyes postanawia uciec z więzienia, a ojciec Charley chce żeby zrezygnowała z pracy.

Dotąd w książkach o Charley był jeden drobny problem – brak równowagi między romansem i kryminałem. W pierwszym tomie było bardzo dużo pierwszego, w drugim drugiego i dopiero w trzecim udało się wszystko połączyć tak, żeby żaden element nie pozostawiał niedosytu, a wszystko łączyło się w interesującą całość. Przy tym nadal było zabawnie, znów kosztem klimatu – niestety, tak jak robił się trochę mroczny i ciężki w drugim tomie, tak w tym już przestał.

Zwroty akcji były do tej pory na porządku dziennym, ale tym razem Jones przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Zwłaszcza końcówką, która była po prostu genialna i przez nią żałuję, że nie ma jeszcze kolejnego tomu. Poważnie, jak można tak skończyć…?

Fanów erotyki Trzeci grób na wprost też powinien zadowolić, bo na początku znów było całkiem sporo opisów w tym klimacie. Przypominały te z pierwszego tomu, acz tym razem zostały zaostrzone pewną nutką niebezpieczeństwa.

Trochę mnie zawiodło poznawanie nowych zdolności Charley i tego kim właściwie jest. Po przełomie z poprzedniego tomu w tym nie wydarzyło się zbyt wiele. Nawet Marigold nie okazała się specjalnie ciekawa czy pomocna (choć była dużym zaskoczeniem) i właściwie nadal wszystko się sprowadza do nadchodzi wojna, więc musisz się przygotować. Szkoda, bo miałam nadzieję na coś nowego i ciekawszego.

Trzeci grób na wprost uważam za bardzo dobrą kontynuację serii, która z tomu na tom staje się coraz lepsza i którą naprawdę warto przeczytać.

Autor: Darynda Jones
Tytuł: Trzeci grób na wprost
Wydawnictwo: Papierowy księżyc
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 415
Charley Davidson:
Pierwszy grób po prawej ~ Drugi grób po lewej ~ Trzeci grób na wprost ~