[Top 5] Ulubieni youtuberzy

15 stycznia 2017 0 przez Aleksandra

Rzadko oglądam filmiki na YT, bo prawdę mówiąc nie przepadam za nimi – wolę słowo pisane. Mam jednak kilka kanałów (niemal wszystkie zmieszczą się w tym poście), które subskrybuję i naprawdę lubię oglądać. Zwykle kilka filmików pod rząd, nadrabiając zaległości z miesiąca/dwóch, ale zawsze.

Kolejność, jak zawsze, przypadkowa. Po kliknięciu na nazwę przeniesiecie się do profilu na YT.

Opowiada o rzeczach dziwnych, ciekawych, strasznych lub wszystko na raz. Robi to ciekawie, z humorem (czarnym lub ironicznym) i tak, że zawsze ma się ochotę na więcej (mimo obawy przed Zakapturzonymi Istotami). Humor zresztą jest czymś, co doskonale podsumowuje kanał Marco, bo tego, co mówi nie należy traktować poważnie (chyba że mówi o kawie; kawa zawsze jest poważnym tematem).
Naprawdę, sprawdźcie jego kanał, nie ma się czego bać. Chyba.
Kanał o poprawności językowej. Obecnie chyba jeden z bardziej znanych. Kiedyś oglądałam regularnie, teraz już mniej – treści na kanale rzadziej mnie interesują i szczerze mówiąc trochę zaczynam mieć dość prowadzącej, której wszędzie pełno, a coraz mniej w tym związku z językiem. Niemniej, wiedzę przekazuje bardzo dobrze, ze specyficzną manierą, która ułatwia zapamiętywanie.
Jedyny kanał muzyczny w zestawieniu. Pojawiają się na nim aranżacje ze znanych bajek i musicali, zawsze w tłumaczeniu na język polski. Wykonania są fantastyczne i naprawdę trudno mi wybrać ulubionego artystę.
Historia to nie jest coś, co dobrze wspominam ze szkoły. Daty, wydarzenia, które trzeba pamiętać tylko na sprawdzian, jakiś dziwny miszmasz czasów – opowiedzmy sobie o tym, potem cofnijmy się kilka wieków wstecz. Na dodatek podawane w formie, która przeszkadza w zapamiętaniu czegokolwiek na dłużej.
Historia bez cenzury uczy przystępnie. Pokazuje fakty bardziej lub mniej istotne, ale ciekawe. A jeśli nieciekawe, to przynajmniej w formie, która taka jest.
Lubicie herbatę? Ja też. Na Czajnikowym znajdziecie informacje o herbatach i ich historii, testy dostępnych w supermarketach, ciekawe przepisy…Wszystko, co herbacie warto wiedzieć.
A jakie są wasze ulubione kanały? Może znacie powyższe?