Stos

4 lipca 2015 0 przez Aleksandra
Ostatni stos był dawno, więc myślę, że pora na kolejny. Czas temu sprzyja, bo pierwsze naprawdę gorące dni i początek wakacji jakoś nie zachęcają do czytania książek i pisania recenzji. Większości prezentowanych książek jeszcze nie czytałam, to mój plan czytelniczy na najbliższy czas, ale nie oznacza to, że recenzje będą dotyczyły tylko nich – mam jeszcze kilka przeczytanych i wypożyczonych, których nie zdążyłam zrecenzować.

Jakiś czas temu na blogach pojawiały się stosy zawierające książki z Biedronkowej serii klasyki. Jak widać i ja uległam pokusie i kupiłam cały zestaw. 
Od dołu:
 1.  „Panie z Cranford” – E. Glaskell
 2. Północ i Południe” – E. Glaskel
 3. Rozważna i romantyczna” – J. Austen (recenzja)
 4. Opactwo Northanger” – J. Austen
 5. Duma i uprzedzenie” – J. Austen
 6. Miłość Peonii” – L. See. Tu się kończą zakupy w Biedronce, książka z wyprzedaży w Empiku, podobnie jak kolejna. Po pięknym „Kwiecie Śniegu” mam nadzieję na równie dobrą lekturę. 
 7. Honor kobiety” – T. Tiouli

Ponownie od dołu:
 1. Inferno” – D. Brown. Już kończę czytać, ale recenzja za jakiś czas.
 2. Kwintyn Durward” – W. Scott, czyli kocham Tanią Książkę w Książnicy Pomorskiej. Całą złotówkę za nią dałam. Z myślą o nowej serii postów, którą jakiś czas temu zapowiadałam i która z pewnością ruszy w wakacje.
 3. Dziennik czasu wojny” – Z. Nałkowska. Pisałam kiedyś, że zainteresowała mnie jej twórczość i osoba. Nie wiem, czy recenzja się pojawi. Na pewno polecam zapoznanie się z dziennikiem, szczególnie osobom interesującym się II wojną światową. Również Tania Książka z KP.
 4. Miasto popiołów” – C. Clare. Kupiłam ją na prezent, ale jakiś czas jeszcze mnie poleży. Recenzji nie będzie, czytałam dawno temu. Twórczość Clare jednak lubię.
 5. Czarodziejska góra” (dwa tomy) – T. Mann, czyli nadrabiam klasykę. Tania Książka z KP. Okładkę będę musiała czymś obłożyć, bo wygląda źle.
 6. Królowa cierni” – R. Mead. Kolejna z moich ulubionych autorek serii młodzieżowych.
 7. Zhańbiona” – J. Sanghera
 8. Waverley” – W. Scott, również z myślą o nowej serii postów. Czyta się… Interesująco.
A jak u Was ze zdobyczami? Macie plany czytelnicze na lato? Albo jakiekolwiek inne? 
U mnie niestety lato w pełni wolne nie będzie, bo trzeba popracować, ale myślę, że mimo to znajdzie się sporo czasu na odpoczynek. Będzie można poczytać, popisać, może jakaś wyprawa nad morze…